Dzień Niepodleglości-czyje to święto?

Czy taki miał być Dzień Niepodległości?

Dr. Tadeusz Polak

Cóżeś Ty, Polsko zrobiła

Artystom-celebrytom

Że tak Cię tu opluwają

Zaprzedani srebrnikom?

Czym zawiniłaś, Ojczyzno

Tym sprzedawczykom podłym……napisał poeta Lech Makowiecki. I dalej –Skąd nagle to opętanie i kto ich tak odmienił? A to wszystko kojarzy się z minionym świętem. To miało być piękne święto- kolejna rocznica Dnia Niepodległości.

Jeżeli panu prezydentowi wydaje się, że skrzyknie swoich zwolenników i rozkaże umundurowanej braci, by stanęła do jego pochodu, to będzie to wzorcowe rozwiązanie. Nie wystarczy podać w TVP i TVN, że maszerowało ponad 10 tysięcy uczestników, ponieważ było ich 3-4 razy mniej. Przy czym był to niewątpliwie marsz polityczny, chociażby z racji uczestniczących aktywnych polityków partii liberalnych i lewicowych, co wydaje się być sprawą normalną, ale już nienormalne jest, gdy na czele takiego marszu staje ta osoba, która każe określać się prezydentem wszystkich Polaków, a uczestniczy w niej garstka ludzi spośród maszerujących tego dnia w stolicy.

A jednocześnie niedopuszczalnym jest, że w tym marszu uczestniczą zbiorowo i indywidualnie w mundurach żołnierze Wojska Polskiego, co jaskrawo stoi w sprzeczności z tak gardłowana przez wszystkie kręgi władzy i opozycji apolitycznością wojska, a o co tak zabiegał swego czasu pan Bronisław Komorowski, wówczas poseł związany z obronnością kraju. A co byłoby, gdyby w którymś z apolitycznych Marszów Niepodległości uczestniczyli żołnierze lub policjanci w mundurach? Dzisiaj byliby już wyrzuceni ze służby. Tak bowiem, przewiduje prawo. A ono nie jest równe wobec wszystkich.

Obok propagandowych kłamstw, tego świątecznego dnia, mieliśmy pokaz bezprawia i siły wobec słabszych. To, co widzimy w internecie, nie pozostawia nam złudzeń. Władza zastosowała prowokację wobec demonstrujących. Zostało to zaplanowane i nieudolnie zrealizowane. Teraz oczywiście, wyjaśniać mają ci, którzy to realizowali. To jest obłęd.

A miało być tak pięknie. Nie przysłonią tego Orły przypięte swoim, nie zastąpi autentyczności namiastka pochodu pierwszomajowego i wyolbrzymiona przez media wielkość wsparcia, jakiego udzieliły grupki polityków panu prezydentowi, było to na tyle mizerne, że utrudniało kamerzystom schowanie w telewizji tej garstki ludzi kręcących się przy pomniku Piłsudskiego.

Kłamstwem TVP i TVN jest, że tylko na kotylionowym marszu Komorowskiego szli ludzie o różnych poglądach. Kłamstwo podwójne. Tam szli tylko prorządowi lewacy i kosmopolici nie mający nic wspólnego z niepodległością i Polską. No chyba, że tyle, co ma piernik z wiatrakiem: wiatrak można rozpierniczyć. Po drugie to właśnie na Marszu Niepodległości szli ludzie o różnych poglądach, zarówno narodowych, wolnościowych jak i propisowskich. To my się pięknie różniliśmy i na dodatek każdy z nas był tam dla odzyskania Polski Niepodległej- napisał Redaktor Naczelny NE.

Dr. Tadeusz Polak